Ваше ім'я: *

Ваш email *


Щастя

Про щастя

Який мій секрет щастя? Чи вважаю я себе щасливою?

Щастя має так багато визначень, розумінь і тлумачень, що я не можу однозначно відповісти на своє запитання. Кожен під щастям розуміє своє.

«Дитино, аби тобі вже щастя було» – казала мені моя бабуся, коли мені було 25 років. Вона переймалась тим, що в такому віці я була ще неодружена. Їй здавалось, що коли я одружусь, то стану щасливішою.

Часто я чула і читала побажання на свій День народження: «Головне бажаю тобі здоров’я, от як будеш здоровою, буде тобі усе, буде тобі щастя». На даний момент моє здоров’я дуже страждає (у мене є невиліковна хвороба, симптоми якої я відчуваю різною мірою щодня). Люди з такою філософією мають вважати мене нещасною. Стан здоров’я впливає на те, як я почуваюсь фізично й емоційно, але він не впливає на мою сутність, на те, ким я є.

«Діточки, то щастя!» – кажуть інші. А коли вони з’являються, ті самі люди кажуть: «Малі діти – малі проблеми, великі діти – великі проблеми». Я дуже люблю своїх дітей, на кожну з них ми чекали з великим трепетом, але й вони не зробили мене більш чи менш щасливою, так само як і  мій коханий чоловік.

Дехто вважає, що за гроші в нинішні дні можна купити навіть здоров’я у багатьох випадках. За гроші можна купити багато і не купити нічого. Я навчилася жити з дуже маленьким достатком і з більшим. І я зрозуміла, що для того, щоб бути щедрою, не потрібно ставати багатшим чи біднішим. Бо важливий  не стан гаманця, а стан серця.

Кохання, може у ньому щастя? Ще до одруження я не любила день Святого Валентина, тому що відчувала на собі тиск. Аби цей день був не похмурим, треба з кимось зустрічатись. А мені не хотілось аби з ким і не хотілося похмурого дня. Від кохання з’являються позитивні емоції, але чи стає людина щасливішою?

А може, якщо ти живеш у затишному помешканні, тебе оточують речі, які ти любиш, тоді ти щасливий?

Здається, що щастя невловиме. І чи варто ловити його?

Як людина із християнським світоглядом я для себе розумію, що в Біблії є інші слова, які, можливо, означають для християн те, що люди світу намагаються окреслити у слово «щастя».

Одне із слів – «блаженний». Хто є блаженним – відповідь для мене у Псалмі 1 і в Нагірній Проповіді Христа. Із Псалма мені подобається образ дерева, яке росте близько біля води, його коріння постійно отримує живлення, тому це блаженне («щасливе») дерево родить свій плід своєчасно – воно не існує лише для себе.

Інше слово – «благословенний». Апостол Павло на початку свого листа  до церкви в Ефесі розповідає про те, хто такі благословенні люди (а також  він називає благословенним Бога): ті, кого Бог вибрав до того, як ще заснував цей світ, ті, на кого Він дивиться через Христа, тому що так вони для Нього  виглядають святими, ті, кого Він прийняв до Своєї сім’ї, ті, кому об’явив таємницю Своєї волі.

Цікаво, що відома українська діячка Леся Українка у легенді «Щастя» описує цей феномен як щось демонічне. Спостерігаючи за тим, як люди світу женуться за щастям і не отримують його я в чомусь можу погодитись із Лесею.

 

А що є щастям для вас? І чи воно існує?