
Алергія на молоко і яйця – як воно?
Опубліковано mamaelvey в ЗДОРОВ'Я ФІЗИЧНЕ, СОБІ | Коментарі Вимкнено до Алергія на молоко і яйця – як воно?Велике щастя для людини, коли вона може їсти все й обирати для себе, що є здорове. Але посеред нас є люди з певними харчовими алергіями.
Я поділюся нашим сімейним досвідом. У 2010 році в нас народилась перша донечка. Коли їй було 7 місяців я в її раціон спробувала ввести коров’ячий йогурт (який зробила сама у йогурниці, купивши перед цим спеціальні бактерії). Я дала їй на кінчику чайної ложечки. Раптово все тіло дитини покрилось червоними висипами. Я одразу зрозуміла, що це алергічна реакція. Пізніше ми побачили, що дитина реагує також на яйця.
Симптоми бували такими: кропив’янка по всьому тілу і зуд, розпухання губ, лиця, напухання біля суставів, пухирі і набряки по тілу, “чухання” в роті, сльози, безперестанний нежить, чхання, астма і задихання – анафілактичний шок. Відтоді це вплинуло на стиль життя дитини і нашої сім’ї.
Як це виглядає у нашому випадку?
Термінова допомога
- Ми носимо із собою заряджений адреналін (епіпен), щоб у будь-який момент бути готовим надати їй невідкладну допомогу.
- Ми подорожуємо на місці не далі ніж 30-хвилинний доступ до найближчої лікарні.
- Ми не подорожуємо у багато країн, де медична система не розвинена.
- Ми носимо із собою в дитячій сумці записку із медичною інформацією дитини і необхідними контактами в разі терміновості.
- Ми возимо із собою в подорожі цілу сумку протиалргічних і протиастмових засобів.
- На дитячих заходах і гуртках наша дитина не залишається сама. Я завжди на відстані 3 хвилин. Або ж даю інструкції і залишаю заряджений адреналін людині, яка може в екстреному випадку її вколоти і викликати швидку допомогу.
- Наші дідусь, бабусі і няня проінструктовані як використовувати адреналін і беруть його із собою на прогулянку, навіть якщо це поруч у дворі.
- А загалом ми майже завжди з нашими дітьми 🙂
- Ми вчимося дома, таким чином батьки можуть надати термінову допомогу, коли необхідно.
Дієта
- Ми завжди носимо із собою її власну їжу (бо молоко і яйця є майже скрізь, хліб, сосиски, шоколад…) Це часто викликає питання в аеропортах, коли наші сумки проходять контроль.
- Ми ретельно перевіряємо інгредієнти під час покупки кожного продукта і не купуємо їх з недовірених країн (наприклад, кокосове молоко з Шрі Ланки або какао з Індії може містити коров’яче молоко, хоч на упаковці це не вказують).
- Ми не купуємо додому ніяких продуктів, що містять коров’яче молоко і завжди перемиваємо все, коли використовуємо яйця.
- Я шукаю нові рецепти і вже навчилась пекти хліб і солодощі без яєць і молока.
- Якщо це новий продукт, що не містить у списку інгредієнтів молоко чи яйця ми всеодно його перевіряємо. Спочатку даємо малесенький шматочок і чекаємо 10 хвилин. Якщо немає реакції, тоді даємо решту цього продукту.
Взаємодія з іншими
-
Після того, як у нас зупиняються гості, ми весь посуд і каструлі ретельно перемиваємо, щоб не було залишків масла чи інших молочних продуктів.
-
Так само робимо, зупиняючись не вдома. Навіть дощечку для нарізання я разів 5 мию, бо на ній могли перед цим різати сир і він міг попасти глибше в пори. Завжди беру новий спонжик для миття посуду.
-
Ми відгороджуємо нашу дитину, якщо поруч на майданчику чи в автобусі хтось із дітей їсть морозиво, сир чи п’є щось молочне. Те саме стосується дорослих, бо в каві часто є молоко. Одного разу в автобусі підлітки розлили на неї каву. Вони навіть не здогодувались, чому ми так перелякались, бо навіть найменший контакт з молоком викликає алергію.
-
Ми просимо друзів і рідних, які перед контактом з нашою дитиною їли молочне, вимити ретельно руки.
Психологічне здоров’я
-
У зв’язку зі виправданим страхом отримати алергію у дитини з’явилась тривожність, яка поширюється на інші сфери життя. І ми з нею (тривожністю) боремося як і вдома, виконуючи певні вправи когнітивної терапії, так і з професійним консультантом.
Контроль показників
-
Ми щороку робимо аналіз на алергії і дивимось, чи є прогрес
Духовне життя
-
Ми молимось про зцілення і надіємось на Бога і Його допомогу!