Ваше ім'я: *

Ваш email *


Тихо Миколай ступає

“Тихо Миколай ступає” – це збірка поезій Мар’яни Качмар. Вона ж намалювала ілюстрації до книжечки. Видана у “Свічадо” в 2014 році.

Із коротких і довших віршиків ми дізнаємось про Миколая, який він: десь казковий, десь справжній.

Звичайно, він любить дарувати подарунки. Він іде, наспівуючи, навіть у негоду, засніженими вулицями до діток, через лісові кучугури до звіряток.

У нього є помічники-янголи: одні можуть змайструвати йому крила, інші – на небі готують і пакують подарунки, інші допомагають доставити їх малюкам. У нього є гарні сани (які можуть вийти з ладу, зачепившись за місяць) і коні.

Дітки його люблять: чекають на нього, хочуть побачити, як він прийде, пишуть йому листи, готують йому чай зі смаколиками, і звичайно ж, поводяться чемно.

Мій улюблений вірш “Миколаєва ніч”. Авторка бере розповсюджений різдвяний сюжет – коли дитина у сні разом із “казково-міфічно-справжнім” персонажем (чи то анголом, чи сніговиком, чи Сантою, чи  Миколаєм – у нашому випадку) здіймається у небо і летить над землею. У віршику хлопчик застрибує до Миколая у срібні сани і спостерігає, як святий роздає подарунки сиротам.

Моїй донечці сподобався віршик “Миколай”, з якого вона дізналась його адресу і написала йому листа. А ви знаєте адресу Миколая?  Якщо ні, ось вона:

Святому Миколаю

вул. Небесна 5,

Рай