Ваше ім'я: *

Ваш email *


Велич Усесвіту

Як галактика, радок із Псалма Давида крутився останнім тижнем у мене в думках. Я готувала урок для діток з групи домашнього навчання про зорі й галактики і була вкотре дуже вражена величчю і красою творіння.

Небо звіщає про Божую славу, а про чин Його рук розказує небозвід.

Псалми 18:2

Навіть картинки галактик – це окремий витвір мистецтва Творця, який вчені намагаються збагнути, описати й уявити. Спіральні, еліптичні, «неправильної» форми крутяться у космосі, взаємодіють, зменшуються, збільшуються, ділячись та обмінюючись своїми складовими. Їхня кількість вимірюється сотнями мільярдів. І про кожну з них знає наш Господь.

А що вже казати про зорі! Якщо тільки у нашій галактиці Чумацький Шлях є понад 200 мільярдів зірок. А ще є ж інші галактики. І кожній зірці Він дав своє ім’я.

…вираховує Він число зорям, і кожній із них дає ймення.

Псалми 146:4

Так співає старозавітній псалмоспівець. Неймовірно! І задумав Він, щоб одна із зірок була на такій досконалій відстані від однієї планет, що на тій планеті, посеред мільярдів (і до нескінченного числа) небесних тіл, могло з’явитись життя. Ні на сантиметр далі, ані на сантиметр ближче. А ще дав тій планеті супутника, який відображає світло тієї яскравої зорі вночі.

І сказав Бог: Нехай будуть світила на тверді небесній для відділення дня від ночі, і нехай вони стануть знаками, і часами умовленими, і днями, і роками.

Буття 1:14

Ніщо (крім сили гравітації) не тримає нашу земну кулю у цьому безмежному космосі. Але дивним чином вона рухається навколо своєї осі, навколо Сонця і разом з усією Сонячною Системою рухається по спіралі в нашій Галактиці, а Галактика ще й рухається у безмірному космосі.

Він над порожнечею північ простяг, на нічому Він землю повісив.

Йов 26:7

І як Бог усе це утримує? Адже одна невеличка похибка – і все, не буде можливості на цій блакитній планеті жити. Створив Він нашу Землю оазисом у цілій Вселенній. Адже саме на ній Він обрав місце нашого існування. Доручив її нам.

Він Той, Хто сидить понад кругом землі, а мешканці її немов та сарана. Він небо простяг, мов тканину тонку, і розтягнув Він його, мов намета на мешкання.

Ісая 40:22

Слово «круг» у процитованому уривку з Пророка Ісаї було б правильніше перекласти як «окружність», беручи до уваги сферичну форму нашої планети. Пророк Ісая, швидше за все не знав астрономії, але він чув голос Того, Хто створив не лише Його, а й увесь Всесвіт.

Як людина може збагнути Бога? Збагнути Його неможливо, але поглянувши на велич Вселенної, можна хоч трішки уявити велич Його Самого.