Ваше ім'я: *

Ваш email *


Баранчик Рассел і різдвяне диво

«Баранчик Рассел і різдвяне диво» – зимова святкова різдвяна книжка, написана і проілюстрована англійським автором Робом Скоттоном. Правильніше сказати, спочатку з’явились ілюстрації, адже Роб у першу чергу художник, а тоді вже й текст вигадався.

Як же народився на світ цей кудлатий баранчик? Одного дня Роб Скоттон катався як завжди на велосипеді й просто звернув увагу на овець на зеленому пасовищі, яке отримало назву Жаболуки. Художник просто уявив, що якщо є зелена трава, значитть мають бути також і жаби, які стануть гарним візуальним контрастом до великих кудлатих баранів. Потім ілюстратор подумав – має ж бути якийсь баран, який віділятиметься  з-посеред усіх.  Із цією думко Роб поспішив додому, знайшов якусь давню великодню листівку з баранчиком  і почав творити свого Рассела. Отож, спочатку виникли яскраві й веселі картинки, а як вже є ілюстрації, то можна й історії придумувати. Спочатку написались інші історії про Баранчика Рассела, а як прийшов час Різдва, то треба було придумати щось і до цього свята.

Історія «Баранчик Рассел і різдвяне диво» досить проста за змістом і секулярна. Не знайдете ви тут ні Дитяти в яслах, хіба що зіроньку, та й то, вона не звіщає радість Різдва, а псує його. Так і розпочинається пригода Рассела. Під час нічної розвідки баранчик зустрічає Санту, який потрапив у халепу й історія стає ще секулярнішою – бо Рассел не береться до ремонту зламаних саней, на яких дітям їдуть подарунки, а робить цілий абгрейд – сяючі автосани, хоча навіть вони не можуть обійтися без оленів. До речі, імена оленів Санти перекладені Катериною Міхаліциною дуже гарно: Бистроногий, Танцюрист, Стрибун, Лиска, Комета, Купідон, Грім та Іскорка. Закінчується історія хепі-ендом – Різдво врятовано! Книжка видана у львівському  «Видавництві старого лева».