Ваше ім'я: *

Ваш email *


Енелолик, Уфа і Жахоб’як

«Незвичайні пригоди у лісовій школі» були написані українським дитячим автором Всеволодом Нестайком у 1981 році, а вже перевидані видавництвом “Школа” під назвою “Дивовижні пригоди в лісовій школі” у 2013 році з яскравими картинками Валерія Харченка.
Із цієї серії історія “Енелолик, Уфа і Жахоб’як” найбільше відображає модні вірування радянських людей кінця сімдесятих, а також ранніх вісімдесятих років. Особливо тоді побутували історії про інопланетян, які, перетворившись в уяві автора на смішних шестируких мавпочок, потрапили до розповіді Нестайка. Автор навмисне робить їх веселими, добрими й готовими допомогти, аби діти спокійно сприймали слово “інопланетянин” (у той час як американські дитячі автори створювали волохатих добрих монстрів для малюків). Прибульці з космосу прилітають не на класичній тарілці, а на чайнику – ще одна вигадка дитячого автора. В історії йдеться про телепатичний зв’язок і згадуються відомі усім у той час екстрасенси Чумак і Кашпировський.
От так через історію про їжачка Колька Колючку та зайчика Косю Вуханя і їхнє навчання у лісовій школі діти дізнаються не лише що інопланетяни добрі, а й про драконів, які живуть у печері всердині вулкану.
Виявляється, маленький дракончик дуже гарний і добрий та сором’язливий, йому як і всім діткам хочеться гратись і мати друзів. А тато дракон роботящий і літає на підземній ракеті. Ось таке ламання фольклорних уявлень давніх про драконів, і актуальних для сучасників автора – про інопланетян.