Ваше ім'я: *

Ваш email *


Гарбузовий рік

Катерина Бабкіна відома як сучасна поетеса й авторка «дорослих» творів, проте цього, 2015 року, у «Видавництві старого лева» вийшла її перша дитяча книжечка під назвою «Гарбузовий рік». Це невеличка повість, яка складається із шести переплетених між зсобою оповідань, якраз про кінець літа й осінь в одному міському садику-городику.

Персонажами в цих оповіданнячках постають не лише люди. Головним персонажем є Гарбуз (пам’ятаєте народний вірш «Ходить Гарбуз по городу»?), а з ним і Помідорчики, і Порічки, і Айстри, і Чорнобривці, і Гойдалка, і Цуцик, який наприкінці повісті стає Песиком і Грак, який наприкінці відлітає у вирій. Проте найбільше мені подобаються персонажі-діти і їхня дружба.

Композиційно оповідання побудовані переважно на діалогах. У творі гармонійно вплітаються в історію як старий велосипедик, так і сучасний мобільний телефон.

Все просякнуто звуками, запахами і смаками осені: лише уявіть собі осінь без гупаючих із дерев яблук чи груш, чи без першокласників з айстрами, чи без граків, що летять в літо, чи без гарбузової каші. Усе це є і в повісті Катерини Бабкіної.

Готуючись до осінньої пори, до 1 вересня зокрема, я щиро раджу вам почитати діткам цю книжечку, а після прочитання ще й погратись нею. Адже в цій книжечці є дивовижні ілюстрації художниці Юлії Пилипчатіної, які самі по собі дихають настроями і барвами осені. Проте деякі сторінки ще й стали чарівними, завдяки сучасним технологіям: наводячи планшет або смартфон на ці сторінки, ви можете побачити рухи і звуки персонажів.