Ваше ім'я: *

Ваш email *


Ґруффало, Граффало, Хруппало

Джулія Дональдсон – англійська авторка відомих римованих історій для дітей. Найбільш популярна її книжка в оригіналі називається “The Gruffalo”. Українською мовою є кілька варіантів перекладу. “Ґруффало” – переклад Віктора Морозова, літературна редакція Богдани Матіяш. Книжечка видана у твердій обкладинці на початку 2016 року у харківському видавництві “Читаріум”. Інший переклад “Хруппало”, здійснений Володимиром Чернишенком і опублікований у вільному доступі у квітні 2016 року на каналі ютюб https://youtu.be/CBZdogzTLuM  Аксель   Шеффлер (німець, який живе і творить в Англії) своїми ілюстраціями зробив історію ще яскравішою.

Як би я хотіла мати таку ж багату уяву, як у Мишенятка в історії, завдяки якій (а також завдяки хитрості) він лякає усіх своїх ворогів, і навіть не боїться монстра із власної уяви, якого, врешті, також перехитрив. Не обов’язково бути великим і страшним. Навіть якщо ти маленький, але розумний, то можеш досягти неабияких успіхів, незважаючи ні на які перепони. 

Мені більше подобається називати чудовисько з історії  Хруппалом – колоритно звучить рідною мовою.
Є цілий веб-сайт, присвячений цій книжці http://www.gruffalo.com/, на якому в першу чергу дитина може погратись: написати своє ім’я англійськими літерами, створити монстра, поскладати пазли, поспівстявляти тварин з їхніми слідами. Також дітки можуть послухати пісеньки англійською мовою авторства Джулії Дональдсон у її виконанні та чоловіка Малколма. Малюки можуть зобразити Хруппала і відправити фото свого творіння через сайт і побачити, скільки людей вподобає цю творчість. Із сайту також можна роздрукувати різні завдання, які дитинка виконуватиме з улюбленим персонажем Хруппалом: розмальовки, вирізки для лялькового пальчикового театру тощо.
Після виходу у світ першої книжки “Хруппало” з’явилось ще десятки книжечок із цим персонажем http://www.gruffalo.com/world-of/books/gruffalo-books/
Англійською мовою зроблено повнометражний мультик http://www.gruffalo.com/world-of/films/
Як же виникла ця історія, вперше опублікована в 1999 році? За основу сюжету взято китайську казку про дівчинку, яка переконала лютого тигра, що вона королева джунглів і таким чином відлякала його. Натомість Джулія Дональдсон придумала свого монстра, а замість дівчинки вигадала мишеня.
Ця книжка перекладена більш ніж 50 мовами. У 2009 вона була визнана улюбленою казочкою на ніч у Великій Британії. А ще за нею світові нагороди, у тому числі Nestlé Smarties Book Prize та Blue Peter Award for The Best Book to Read Aloud