Ваше ім'я: *

Ваш email *


Імбирний Чоловічок

Розкажу вам про традиційну казку, яка вчить дітей уважності й тому, що не можна тікати від батьків і довіряти чужим зустрічним. Звичайно, це не єдина мораль даної історії.
Кумулятивна казочка “Імбирний чоловічок” за сюжетом дуже близька до слов’янського “Колобка”. Цю історію маленьким діткам розповідають і німці, й англійці, й американці, й у різних народів Східної Європи.
Найбільш повторюваний сюжет: дідусь і бабуся не мають дітей. Баба спекла діду Імбирного Чоловічка, а він вискочив із печі і втік. Його намагались спіймати і з’їсти Корова, Коник і гурт дітей. Але йому вдавалося втекти від них і він наспівував пісеньку точно таку ж як і Колобок: “Я від діда утік, я від баби утік, і від тебе утечу”. А також, тікаючи він співав: “Біжи, біжи швидко, ти мене не зловиш, я – Імбирний Чоловічок!”. Врешті, Чоловічок був упевнений у своїй кмітливості й не помітив підступності Лисички, яка запропонувала переправити його через глибоку річку. Спочатку Імбирний Чоловічок сидів на її хвостику, потім – на спинці , потім на плечах, потім на носику. Так Лисичка його й проковтнула, не перенісши на інший беріг.