Ваше ім'я: *

Ваш email *


Івасикове Різдво

«Івасикове Різдво» – дивовижна дитяча книжка, написана та проілюстрована Мар’яною Качмар, видана у «Свічадо». Це майстерне обрамлення народних різдвяних легенд і традицій у літературний твір. Історія містить три основні сюжети, які переплітаються між собою і приводять до завершальної частини – Вертепу. Пам’ятаєте вдову із Сарепти Сидонської, про яку згадує Ісус Христос в Євангелії? Поділившись із Божим пророком останнім, що в неї було, вона досвідчує справжнього чуда.

Що ж, а тепер перенесемось із Сарепти у звичайне українське село, де живе нужденна вдова, у якої троє дітей, із яких Івасик – найстарший, «він за батька був у сім’ї».  Завдяки ілюстраціям ми по-справжньому можемо відчути побут та пережити емоції персонажів.

Цей маленький хлопчик Івась, відкривши своє серце на милосердя, відкриває двері різдвяним чудесам, відкриває саме Небо, яке дивним чином приходить на землю і втручається у звичайний плин речей.

Холодного зимового вечора Івасик не побоявся іти до козацької гори, аби врятувати заваленого гіллякою чоловіка, не пошкодував своїх сил, аби тягнути чоловіка на санях, ризикнув своєю відповідальністю перед сім’єю і не притягнув достатньо дрів на санях, аби тільки людину врятувати. Також іншого дня Івасик не пошкодував свої сил, аби допомогти дівчині нести тяжкі відра з водою в морозяний день, не пошкодував для неї торбинки з пшеницею, ризикуючи тим, що його сім’я залишиться без куті. А у Святвечір цей маленький хлопчик проявив неабияку мужність і сміливість, а також змилосердився над дитинкою, яка могла б замерзнути на морозі. Його мама, вдова, ризикнула своєю славою і прийняла цю дитинку як рідну.  Там, де вчиняється милосердя, стаються дива: і дрів стає достатньо, щоб протопити хату, і пишениці, і навіть смаколики дітки отримують на Різдво, а також золоті копієчки з’являються у бідної родини. Є в цій історії і народні страви, і замовляння, і колядки, і навіть казковий Білий Кінь та чарівний ключик, який і відкриває усі таємниці.

Трішки погортати книжечку можна тут