Ваше ім'я: *

Ваш email *


Кобзар

З якого віку діткам добре читати «Кобзар» Тараса Шевченка? Ми почали з донечкою читати з п’ятирічного віку, і не тому, що вона була замаленька раніше, а тому, що лише цього, 2015 року, у «Видавництві старого лева» вийшов дуже добре упорядкований Зіркою Мензатюк «Кобзар» із чудовими ілюстраціями Марини Михайлошиної – які водночас яскраві й історично-культурно достовірні.

Мені подобається те, що уривки із Шевченкових творів невеликі за обсягом, достатньо зрозумілі, з поясненням деяких слів. Мені як мамі, звичайно, треба пояснювати донечці ще деякі слова додатково, які ми не вживаємо у щоденному мовленні, й це розширює її мовний запас, особливо синонімічний. Наприклад із «Реве та стогне Дніпр широкий» я донечці пояснювала, що Дніпр – це Дніпро, значення  слів: «завива», «виринати», «гомоніти», «перекликатись», «сичі».

Слухаючи  «Кобзар», у дитини розвивається не лише мова, а й поглиблюються знання про історію України, з віршів і картинок дитина дізнається про побут українців, звичаї, релігійні погляди, міфологічні погляди, народний одяг, українські пейзажі 19 століття.

У цьому виданні переважно підібрані спокійні мелодійні  уривки з творів, які добре заколисують під час читання перед сном.