Ваше ім'я: *

Ваш email *


Коли з тобою постарію

Книженчка “Коли з тобою постарію” американської дитячої авторки Енджели Джонсон з ілюстраціями Дейвіда Сомана.
Як і більшість книжечок цієї авторки історія про добрі міцні сімейні стосунки в афро-амерканській сімї.
Хлопчки подумки звертається до свого дідуся й уявляє найкращі години, розділені з ним разом: похитування у кріслах-гойдалках, які стоять поруч, спільне рибальство на тихому старому ставку, ігри в карти й махання проїжджим авто на узбіччі під старим деревом, примірювання старого прадідусевого одягу, спогади за старим сімейним фотоальбомом, шинка на сніданок на веранді, засмажування кукурудзи на багатті у компанії сусідів і приятелів, прогулянки вздовж морського узбережжя, катання на тракторі й балачки з людьми.
Кожна сторінка зігріває теплими мирними картинками хлопчика й дідуся. Мрія хлопчика – жити спокійним невимушеним життям, насоложджуватись стосунками, а не результатом: ‘…за весь день ми не впіймаємо жодної рибини, та байдуже, дідусю”, “ми гратимемо в карти, покуи світлячки не осяють дерева.. і байдуже, що ми збились із рахунку, дідусю”.
Мені подобається, що у світі, у якому індивідуалізм огортає кожного своєю захисною ковдрою є ще такі дитячі книжки, у яких описуються стосунки з довколишніми: махання до автівок, посиденьки вечорами за багаттям із сусідами, розмови з людьми під час прогулянок.