Ваше ім'я: *

Ваш email *


Лелія

Сьогодні з дітками звернемось до української класики. Адже цього року виповнилось 145 років з Дня народження відомої української поетки Лесі Українки. Щоправда, нині  я хочу познайомити вас із її прозовим твором, а саме – казкою для дітей «Лелія». Авторка дуже любила лелії, тому не дивно, що назвала казу саме на честь білої пахучої квітки.

У цьому творі Леся Українка поєднує фольклорні мотиви  рідні – українські, а персонажів обирає з європейських казок.

Авторка викорситовує художній прийом перельоту у сні й пригода починається. Головними персонажами тут виступають хворий хлопчик Павлусь та королева квіткових ельфів, яка живе в лелії. Вони летять над селом і потрапляють до панського саду, в якому мучаться і страждають сестри королеви – квітки, що ростуть на клумбі біля палацу. Потім вони линуть до міста, де хлопчик знайомиться зі штучними квітами і тяжкою роботою тих, хто їх виготовляє. Врешті вони опиняються в рідному селі у квітнику дівчинки Мар’яни, яка ніжно дбає про одну лелію, яку отримала за тяжку працю від панни.  Квітки у казці розмовляють віршованою мовою, а також Леся українки вкладає у вуста однієї із них – найщасливішої – народну веснянку.

Авторка у казці протиставляє бідність і багатство, живу природу і мертву, тяжку працю і лінь, життя села і міста, дбайливе ставлення до творіння і невдячність, байдужість до краси.