Ваше ім'я: *

Ваш email *


Мед для Мами

Чудова книжечка, видана у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», написана Іваном Малковичем та Софією Ус з чарвіними яскравими ілюстраціями теж від Софії Ус.
Книжечка називається “Велике місто, маленький Зайчик або мед для Мами”. Це тепла історія про маленького Зайчика, у якого захворіла мама. Аби їй допомогти швидше одужати, Зайченя вирушає на пошуки меду. Його зустрічають привітні й готові допомогти перехожі. Завдяки вказівкам Кицьки та допомозі пані Кенгуру Заченя потрапляє до медової крамнички. Але одразу після купівлі меду він не потрапляє додому. На нього чекає незнайоме місто й пригоди, знайомство з Ведмедиком, втрата баночки меду, допомога Пелікана, мандри вечірніми вулицями і щасливе повернення та пізнє чаювання з Мамою.
Книжечка підбадьорить діток турбуватись про мам, а також допоможе малятам усвідомити, які виклики може кидати велике місто, якщо поруч немає мами. Як справлятись із страхом. Дітки одразу ж захочуть вивчити свою домашню адресу, щоб ніколи не заблукати.
Та, загалом, історія написана не для моралі. Казка написана так, що дітки часто впізнають себе у Зайчику: у турботі про маму, у невимові певних звуків, у загубленості серед великого міста (навіть коли вони з батьками), у вмінні бути десь трішки самостійними, у спонтанній дружбі, у бажанні пережити щось нове, у дитячих пісеньках-мугикалках, у дитячих страхах… у пригодах.
Часто у діток до історії виникають запитання: Чому Зайчик без дозволу вийшов у місто без мами? Чому він поліз у кишеню до пані Кенгуру? Як це Зайчику дали мед у крамничці безкоштовно? Чому зайчик Зайчик з Ведмедиком вилізли на дах, сидять на димарі та як не падають?
Я як мама щиро вірю, що читання книжечок – це особливий час, коли йде діалог між дітьми й батьками і діти отримують потрібні пояснення.
І, насамкінець, моя улюблена цитата з книжечки: “…вечір, наче темна вода, наливався у кожну вуличку, в кожну щілинку”.