Ваше ім'я: *

Ваш email *


“Місторія однієї дружби” Ірини Цілик

Місто, історія, містерія, дружба…
Ця дитяча пригодницька повість про незвичну таємничу дружбу дівчинки із містом Києвом. Містом, яке має свої розповіді,  таємниці, настрої, характер і цікаві місця. Місто, яке я сходила своїми ногами у студентські роки і кожну вуличку чи площу чи пагорб упізнаю з легкістю, вони оживають у моїй пам’яті, я бачу їх як колись, 20 років тому.
Для моєї дитини ця подорож  була іншою, бо вона не знає Києва, але завдяки цій книжечці вона знає про нього і тепер хоче, як головна героїня Таня, походити його вуличками, пізнати його таємниці й послухати його історії. А поки мандрувати разом із героїнею містом  нам допомогли гугл-карти: таким чином ми роздивилися і Софіївський собор, і Софійську площу, Михайлівську площу, спустилися на Поділ Андріївським узвозом, побували на київських пагорбах…
Цією повістю  ми почали вивчати історію України за 5 клас. Чому не за підручником, чому не у хронологічному порядку? А тому, що я хочу, щоб моя дитина полюбила історію України, щоб для неї це не були такі собі сухі факти й події, а щоб вона їх переживала разом із головною героїнею, щоб вони стали у свідомості органічною частиною усього плинного життя і не лякали своєю трагічністю.
Так, у творі розкрито трагічні події життя Києва, але авторка Ірина Цілик  так вміло змогла їх описати, що вони не стали травмуючими й не ввігнали дитину у глибокий смуток. Крім того, вона показала, що історія – це не тільки щось сумне і тяжке, що є різні етапи життя Києва і що історія має зв’язок із сьогоденням. Наприклад, дівчинка-сирітка у Києві під час Другої світової й маленька жебрачка, яка й нині мешкає у такому великому місті. Діти, розстріляні в Бабиному Яру можуть і зараз отримати шану через спогад і букетик біля маленького пам’ятника.
Отож, заснування міста, Київська Русь і татаро-монгольська навала, Перша світова, Друга світова, Голокост – такі історичні події, вплетені в повість, разом із розвагами, атракціонами, аквапарком, солодощами й іграшками та іншими приємними миттєвостями. Це допомагає дитині бачити життя різнобарвно, у його повноті й правді.
Цікаві місця Києва – Природничий музей, метро, де люди як пінгвіни, звичайне подвір’я старого будинку десь неподалік від центру, 130-літній будинок, у якому мешкали цікаві люди, зокрема відомий художник, лисі гори, зокрема Старокиївська гора й Володимирська гірка, Музей історії.

Телестудія, великі заводи, кав’ярні, виставка екзотичних метеликів і птахів, нарада керівників – ранковий Київ має що про себе розказати також.
Газети, колеса, воланчик, баскетбольний м’яч, міксер, намисто, афіші, патефон, ляльки мотанки, касові апарати,  різоманітний транспорт – ось через які речі місто вміє говорити. А ще воно вміє плакати і сміятися, радіти закоханим і не розкривати усі таємниці…
У цьому відеоінтерв’ю Маріанна ділиться своїми враженнями й думками про книжку Ірини Цілик “Місторія однієї дружби”, а наприкінці висловлює свою думку, що є важливим у стосунках рідних із дітьми ї віку.