Ваше ім'я: *

Ваш email *


Чому чоловік «заліз у мушлю»?

Чоловік «у печері», «відчуджений», «порнув у себе», «занурився у себе»,   «відсторонений»,  «у захисній оболонці», «заліз у мушлю», «звів стіну між нами», «надто стриманий», «у своєму світі», «у шкаралупі», «під панцирем», «закрився», «відгородився»  – ось такі різні слова та фрази можна почути від дружин, коли вони намагаються описати нелегку ситуацію, що з’являється у їхньому спілкуванні з коханим. У такому випадку це проблема не лише чоловіка, а подружньої пари, яка є командою.

Часто такий стан чоловіка може бути пов’язаний зі стресом. Це добре підмітив відомий американський психолог Джон Грей, який і придумав поняття «чоловік у печері». Автор бестселера «Чоловіки з Марсу, а дружини з Венери» пояснює це тим, що представники чоловічого роду, відсторонюючись від зовнішнього світу, у тому числі від дружин, таким чином переварюють стрес і вирішують певні проблеми.

Хелен Аделін, теж американська психолог, у своїй книжці «Чарівна жіночність» пояснює, що таке відчуження чоловіка може бути через те, що він себе відчув приниженим, неважливим, не почутим.

І якщо Грей говорить, що дружинам варто дозволити чоловікові залишитись у печері й впоратись із стресом самостійно, то Аделін вказує на те, як побудувати такий міцний зв’язок із чоловіком, щоб він у дружині знаходив підтримку та відраду, не боячись відкритись і поділитись потаэмним. Вона виділяє шість кроків, розглянемо їх. А я поділюсь особистими думками щодо кожного кроку:

1. Прийми

Людина почувається прийнятою тоді, коли її сприймають такою, якою вона є: з усіма позитивними якостями та недоліками. Ти для мене цінний такий, яким ти є, навіть якщо в тебе є великий потенціал змінюватись і рости, краще справлятись із певними ситуаціями і краще проявляти любов до мене, я приймаю і ціную те, що ти є в моєму житті з усім твоїм досвідом, з усіма твоїми «мульками» та відмінностями.

Хочу окремо підкреслити, що якщо дружина має справу із гріхом у житті чоловіка, то вона вчиться приймати чоловіка з безумовною любов’ю, як це робить Сам Бог, але вона не приймає і не погоджується з гріхом.

2. Не принижуй

Не буду тут перераховувати різні способи, як дружини принижують своїх чоловіків. Саме слово «приниження», те, як воно звучить,  розкриває нам своє значення: хтось робить когось нижчим за себе.

У світі, за межами сім’ї ми ледь не щодня, а то й по багато разів на день почуваємось приниженими, тож нехай родина стане тим затишним осередком, де такому явищу не буде місця.

«…в покорі майте один одного за більшого від себе»

так сказано в Біблії, у посланні Св. Апостола Павла до филип’ян 2:3.

3. Захоплюйся

По-справжньому захоплюватись можливо лише щиро. Де ж узяти цю щирість? Я вірю в те, що це можна розвивати у собі. Знайшовши принаймні щось одне, що тобі подобається у чоловікові (наприклад, згадавши, чому ж я з ним одружилась), ти почнеш бачити більше й більше причин для захоплення. Важливо розвивати у собі  дисципліну захоплюватись тим, що дає Бог, у тому числі й коханим чоловіком. При цьому варто перевіряти стан свого серця, стежити за своїми думками  і спрямовувати їх у конструктивне русло, адже Сам Христос сказав:

 «чим серце наповнене, те говорять уста»

Євангеліє від Матвія 12:34.

Захоплення можливо передати партнеру різними способами: виразом обличчя, жестами, та іншими невербальними засобами, проте найбільше чоловіки сприймають захоплення через похвалу, яка знаходить своє вираження у словах.

Похвала має бути щедрою, саме так вона доходить від вух до серця й людина починає по-справжньому вірити, що нею захоплюються, що вона цінна і важлива.

4. Не критикуй людей

Цей крок вже не стосується безпосередньо твоїх стосунків із чоловіком, він про твої стосунки з іншими людьми. Але ж чоловік бачить, як ти спілкуєшся з іншими, як ти сприймаєш своїх друзів і людей довкола. І, звичайно, якщо з твоїх вуст постійно виходитиме  критика щодо інших, чоловік це легко може спроектувати на себе і просто закритись, щоб не наражати себе на зайву неконстркутивну  критику з боку дружини.

Проте конструктивна критика потрібна і важлива у подружжі, але це окреме мистецтво, якому важливо навчитись.

5. Умій знаходити в людях добре

Твій чоловік бачить: чи ти насміхаєшся  з людей або з погордою ставишся до них, чи підбадьорюєш і збудовуєш словами, проявляєш милосердя і добро. І, звичайно, твою поведінку спрямовану на друзів, він переноситиме на себе. Тому не тільки заради твоїх стосунків із Богом, а й заради стосунків із коханим важливо бачити й підкреслювати в людях добре:

«Хто погорджує ближнім своїм, той грішить, а ласкавий до вбогих блаженний».

Так сказано у Книзі Приповістей  14:21

6. Умій зберігати таємниці

Чоловік зможе відкритись перед тобою, «вилізти з мушлі» чи «з печери» лише тоді, коли знатиме, що ти – людина, якій можна довірити найсокровенніше. А як у цьому переконатись? Дуже просто: якщо ти зберігаєш таємниці своїх подруг, то є багато шансів, що збережеш і його таємницю, не виявиш його помилок чи слабкостей перед іншими. Не будь як та Деліла, яка таким чином видала  свого чоловіка Самсона, виявивши його слабкість.

Чому ж чоловіки «залазять у мушлю»?  Дружини, погляньмо на себе, на його зовнішні обставини –  і тоді нам стане зрозуміло.