Ваше ім'я: *

Ваш email *


Ніде курці клюнути

«Ніде курці клюнути» («A Squash and A Squeeze») – пісня, написана британською авторкою Джулією Дональдсон у її молоді роки, а саме у 1975 для програми «Playboard»
телеканалу BBC. Але не судилося їй залишитись піснею. У 1991 видавництво «Methuen Publishing» запропонувало авторці видати книжечку, взявши за основу цю пісню. Німецьких художник, що проживає у Лондоні, Аксель Шеффлер зробив чудові ілюстрації й у 1993 книжка з’явилася на світ. Так розпочалася кар’єра Джулії Дональдсон як автора книжок.
Сюжет в історії взятий очевидно зі старого бородатого анекдоту або іншого фольклорного твору: чи то казки чи оповіді-жарту. Йдеться про бабусю, якій здавалось, що вона живе в дуже тісному будиночку. Але коли вона почала дотримуватись поради старого мудрого чоловіка – усе змінилось. Спочатку він запропонував їй привести курку до хати, потім козу, потім свиню і врешті – корову. Усі ці тварини робили безлад у маленькій хаті господині і з появою нової тварини в домі бабусі ставало дедалі тісніше. Тоді мудрий чоловік дав ще одну пораду: по черзі вигнати кожну з тварин надвір. Врешті бабуся відчула полегшення, живучи в хаті сама, і її помешкання здалося їй дуже просторим.