Ваше ім'я: *

Ваш email *


Обличчя її мами

Ірландський романіст Родді Дойл написав багато дорослих книжок, 7 дитячих, із яких є особлива історія про маму – “Обличчя її мами”, яку проілюструвала австралійська художниця Фрея Блеквуд.
Це історія про дівчинку Сьобон, яка живе у столиці Ірландії. Її життя інше, ніж в однолітків, адже в неї померла мама. Її татко часто засмучений і відособлений. Дівчинка усе своє дитинство з усіх сил намагається згадати мамине обличчя, але не може. Вона пам’ятає її руки, які розчісували її волосся, обчищали яблучко, надягали їй шкарпетки… пам’ятає її голос і жарти, але ніяк не може згадати обличчя. У Сьобон є глибокий пекучий смуток і біль, який вона ховає від друзів.
Одного разу в парку в дівчинки зав’язалась розмова з дивною жіночкою, з якою вона поділилась своїм болем. І та запропонувала Сьобон вдивлятися у своє обличчя у дзеркалі – і так вона розпізнає мамине обличчя.
Завдяки цьому вона змогла, коли виросла, поділитись своїми спогадами про маму із донечкою, і завжди мовчазний татко теж розділив свої спогади. Історія закінчуєтся натяком на те, хто ж була та жіночка у парку, яка порадила вдивлятись у обличчя.