Ваше ім'я: *

Ваш email *


Оувен і гора

Цю теплу історію про міцні здорові стосунки між дідусем і внуком написав ірландський письменник Малакі Дойл, а проілюстрував Гілс Грінфілд, який став відомим не завдяки ілюстраціям до книжки “Оувен і гора”, а завдяки ілюстраціям до видання “Гаррі Поттер і келих вогню”. Складно навіть уявити, що такі різні за змістом книжки може ілюструвати одна й та ж людина.
Про що ж книжка “Оувен і гора”? Вона про дружню пригоду хлопчика Оувена і його дідуся. Онук приїхав погостювати до дідуся, який мешкав у будинку сам. У нього не було телевізора і забавок, тому, виглянувши за вікно, хлопчик зрозумів, що він бажає справжньої пригоди – хоче піднятись на високу гору.
Дідусь, подумавши й усвідомивши, що це буде дивовижна можливість – розділити такий особливий досвід з онуком – погодився. І вони вирушили. Дідусь уважно і терпляче ставився до внука під час усієї подорожі, допомагав долати страхи, коли треба – ніс на плечах, закутував у телий светр, застерігав про небезпеку, ніколи не кричав, коли внук не слухався, добре все пояснював, обіймав. У їніх стосунках присутня спільна пригода, спільний досвід, фізичний контакт, розмови, споглядання, навчання (наприклад, як пити воду зі струмка, “пускати жабок” на озері) . Дідусь у книжці є таким, яким і має бути справжній добрий дідусь, готовий пережити чоловічу пригоду зі своїм онуком.