Ваше ім'я: *

Ваш email *


Пектораль

Історія “Пектораль” із збірки Зірки Мензатюк “Київські казки”.
Скзати, що книжка викликала в мене тугу за Києвом – нічого не сказати. Одразу згадався музей у Лаврі, де зберігається скіфська пектораль. Згадалися золотоверхі собори, Софія, Золоті Ворота, Львівська Площа, Десятинна, Олегівська, Житній ринок…
Авторка вміло вплела в історію народні вірування щодо скарбів. Хлопчаки намгались розпізнати скарб у “шолудливому” дідусеві й наслухалися смачних народних прокльонів від бабусі. Врешті друзі запідозрили скарб у здохлому котові й принесли його додому.
І, як справжні скарбошукачі, вони не хотіли сховати те, що може перетворитись на коштовність, на дивані чи у шафі, і вирішили, що саме в холдильнику у коробці з під торта, прикрашеній стрічкою, для такого “скарбу” найкраще місце, бо ж тоді ніхто не здогадається, що “скарб” ховається саме в холодильнику.
Ви навіть уявити не могли як я сміялася, коли дійшла до епізоду, де мама прибігла з роботи і поспішала на іменини до подруги і побачила, що в холодильнику знаходиться чудовий подарунок!
Історія більше, ніж суперова. Якщо ви ще не впевнені, що любите Київ або фольклор (бо я знаю, скарби ви любите), то ви їх не зможете не полюбити після читання історії.