Ваше ім'я: *

Ваш email *


Різдво Христове

«Різдво Христове» це справді книжка-вертеп. Розкриваєш книжечку, зв’язуєш прикріпленими стрічечками зовнішню і зворотну частини обкладинки і внутрішня частина книжечки перетворюються на об’ємні  сцени з вертепу.

На першому розвороті Свята Родина у шопці й анголи над ними. На другому навколо них з одного боку пастушки з овечкою, з іншого – три мудреці. На третьому розвороті українська родина за святою вечерею, а тато і мама у народному вбранні ніби припрошують читача до їхнього святкового столу. На четвертому розвороті – вертеп з колядників із різдвяною зіркою і сурмами. Ілюстрації виконав український художник Роман Зілінко. Персонажі Святого Сімейства з одного боку ніби постають з ікон, з іншого – прикрашені елементами, властивими українському традиційному народному прикладному мистецтву.

Сама розповідь від Мирослава Лаюка  – це переказ біблійного тексту з авторськими інтерпретаціями, особливо епітетами з народних колядок: стаєнка старенька, Ісусик спить солодко, Він як зоря. Тварини теж тут присутні, вони спостерігають, мають свої характеристики: молодий веселий віслюк, цікава говірлива курка, добрий покірний віл, маленьке пухнасте ягнятко. Пастушки в історії ідуть поширювати добру новину. Також пояснюється трішки, що є дарами мудреців. Кожен чув, що вони принесли і ладан, і миро, але не кожен здогадується що це таке. Далі книжечка розповідає про українські традиції на святвечір і колядування, а завершується бадьорою колядкою «Нова радість стала».

Книжка вийшла у «Видавництві Старого Лева» у 2015 році й орієнтована на молодший шкільний вік, але я б сказала – вона для всіх! Б хто ж не хоче мати вдома гарний український вертеп?