Ваше ім'я: *

Ваш email *


Різдвяна чудасія

«Різдвяна чудасія» – українське дитяче видання з історіями про Різдво. Книжка видана у видавництві «Братське». У ній вдало поєднались прозові твори сучасних українських авторів Зоряни Живки, Оксани Лущевської, Галини Манів, Наталки Малетич, Валентини Вдзульської, Юлі Смаль, Надійки Гербіш. Яскраво і зі смаком прикрасила ілюстраціями це видання Світлана Балух. Малюнки передали все, чим дихає різдвяна пора: і сніг, і шопку, і анголів, і прикраси, і зірочки, і теплий одяг, і навіть мишенят. Ми з донечкою по всій книжечці нарахували 26? А скільки нарахуєте ви? А різдвяних прикрас на мотузочці 36! Отож, перед тим, як приступити до читання, займіться лічбою 🙂

Відкриває книжечку «Різдвяна історія» Зоряни Живки. Як у традиційних українських легендах, тварини (у даному  випадку персонажі з вертепу) оживають і не відходячи від біблійного сюжету, а ще більше розкриваючи контекст, культуру і географію визначної події розказують нам про народження Спасителя – як усе сталося. Ослика, Овечку і Верблюдика слухає хлопчик Михась, і, звісно, ми разом із ним.

Наступна дуже тепла історія «Рукавички» Оксани Лущевської  вплела  в себе  персонажів  із відомої нам народної казки «Рукавичка» і звичайну українську дівчинку Надійку та її друзів. У різдвяну пору казка насправді ожила, самим незвичайним і неочікуваним чином.

«Як Манюня та Дзінька помирилися» Галини Манів – історія  про кицьку та синичку. На свято навіть пернатому та чотирилапому створінню не гоже сваритися. Не обійшлося тут без ангельського втручання. Як не крути, а Різдво – це час миру, адже Цар Миру народився.

«Подарунок від Ісуса» Наталки Малетич. Казка поєднує в собі багато різдвяних мотивів. Тут хвороба, одинокість і сон, іграшка, що ожила, чудове перетворення, ангольські крила, політ над містом і сам вертеп. А ще – українські колядки і насамкінець особливий подарунок, звичайно, від Новонародженого Ісуса.

«Капосне Різдво» Валентини Вдзульської. Дива тут відбуваються не просто тому, що це передсвяткова пора, а тому, що головний персонаж – лис Вертихвіст – чарівник. Але що можна наробити чарами, якщо ти їх виористовуєш, аби накапостити? Лис такого начудив, що довелося скликати багатьох лісових звірят і все приводити до ладу – ото вже справжнє диво!

«Різдво для Сонечка» Юлі Смаль – це історія про  персонажа, який зазвичай не бачить зимових свят, адже впадає в сплячку. У цій казочці це не великий пробуджений ведмідь, а маленький жучок Сонечко, який досвідчує підготовку до Різдва і таким чином чує історію про народження Спасителя. А ще, разом із дітьми,  він бачить анголів і навіть розмовляє з одним із них!

«Помаранчевий подарунок» Надійки Гербіш – це історія про молоде Мишеня, яке в зимову передсвяткову пору досліджує світ  та вирушає  у пошуки кольороів і запахів, знайомиться із довкіллям і вперше зустрічається з Дівчинкою, з якою пізніше дружить в інших історіях, написаних Надійкою Гербіш.  Перший життєвий досвід Мишеняти виявився дуже позитивним – воно отримало запашний яскравий подарунок.