Ваше ім'я: *

Ваш email *


Різдвяна ніч

«Різдвяна ніч» – це збірник сяточних легенд, казок й оповідань, який, як на мене, найповніше об’єднав у собі твори, автори яких залишаються невідомими, але глибоко й багатогранно розповідають нам Велику Історію людства. Сюди увійшли не лише українські, а також європейські оповідання та різдвяні легенди.

Книжку уклала і післямову про історію святочних творів написала Зоя Жук. Видання побачило світ завдяки роботі видавництва «Свічадо» у 2010 році.

Напочатку ми читаємо  історію Різдва, як вона подана в Біблії, а далі інтерпритацію біблійної історії різними людьми – з їхніми здогадками і відповідями на важливі запитання.

На сторінках ми зустрічаємось із дівчиною, яка зглянулась над Святою Родиною і знайшла їй місце для ночівлі та отримала зцілення від каліцтва. Тут і чоловік, який відвернув іродових солдатів від Марії, Йосипа та Ісусика, що тікали до Єгипту. І золотий коник, який за добро у Різдвяну ніч подарував вбогій родині золоті підкови і врятував від бідності. Тут і лелека, яка поклала свої наймякші пір’їни у ясла до Ісуса. І три дерева, одне з яких стало дороговказом для вічності. І троє волхвів, що залишили подарунок для милосердної французької дівчинки. І чоловіка, що через злидні працював на Різдво. І про візит маленького Ісуса до однієї італійської домівки, де вдвох на хазяйстві залишилась братик і сестричка. І про ялинку, яка стала символом Різдва. І про троянди – подарунок Немовляті від дівчинки-пастушки. І про господиню, яка так запрацювалася напередодні Різдва, що не встигла з мудрецями прийти до вертепу. І про золоте павутиння на різдвяних ялинках.

Святочні оповідання на своїх сторінках розказують нам про хлопчика, який, як і маленький Ісус, народився у повітці. І про різдвяний подарунок бідній родині, що знайшовся на сторінках Біблії.  Також історія народження пісні «Тихая ніч». Розповідь про помічника пастора, який дивним чином зрозумів, про що проповідувати на Різдво. Про ангола, якому випала честь приготувати печеру  перед народженням Христа. Про особливе святкування Різдва у листопаді. Про мирну ніч на Різдво під час війни. Про маленького Христа, який народився також і  для хлопчика, що ввавжав себе нечемним. Про пережите горе і «трохи вічності» для татка, оповитого смутком. Про хрищення на Різдво хлопчика, який ніяк не міг вивчити катехизис.

Кожна розповідь несе в собі ті істини, які приніс із Собою у світ народжений Христос: про любов, милосердя, довіру Богові та очікування на чудеса.