Ваше ім'я: *

Ваш email *


Слон на ім’я Ґудзик

У цій книжечці ми вперше знайомимося зі слоником на ім’я  Ґудзик і золотоволосою дівчинкою Ясею. Написала цю історію українська сучасна письменниця леся Воронина, а ілюстрації до неї зробила Катерина Штанко. Слоник Ґудзик – незвичайний. Він не лише вміє з’явитись в неочікуваному місці та в неочікуваний час, а ще й має не слонячий розмір, як рукавичка, лапаті вушка, веселу вдачу, жагу до пригод, великий апетит, бажання розвеселити і зробити життя яскравішим, а також він вміє чарувати і захищати.

Вперше Яся зустрілась й одразу подружилась із Ґудзиком у кущі бузку, заплутавшись у ньому золотавим волоссям. Слоник мав здатність переміщатись із однієї пори року в іншу, тому з Ясею вони потрапили із кінця весни у зиму, саме на Різдво.

У казочці ми бачимо строкату різдвяну атрибутику та мотиви, атмосферу: лютий холод, хатинка,   ялинка, ялинкова іграшка, північний олень, перемогу добра над злом, хоровод навколо ялинки. Слоник виступає в ролі доброго персонажа-чарвіника, Яся – його друг, дівчинка-ангол, а також у казочці є хлопчик Сень, олень Мартин, батьки хлопчика, яких заманили негативні персонажі заманюки та інші лісові звірі. Звичайно, як у більшості різдвяних історій – саме в це свято відбувються чудеса, люди і тварини знаходять порозуміння і все здається казковим.