Ваше ім'я: *

Ваш email *


Слон Ґудзик і вогняна квітка

«Слон Ґудзик і вогняна квітка» – це продовження історії про чарівного слоника, розпочатої авторкою Лесею Ворониною у книжечці «Слон на ім’я Ґудзик».

У цій історії капловухий маленький чарівник показує нам, що він знову може перенести дівчинку Ясю, його подружку, з однієї пори року в іншу. Цього разу він переносить її із зими у весну, яка повертає на літо. Як і в попередній історії, слоник може чарувати, дивувати, кидати виклик і просто дружити.

Завдяки майстерній роботі художниці Катерини Штанко цей маленький помічник виглядає дуже барвисто, адже вушка його – як крильця у метелика. Слоник завжди усміхнений, а дівчинка Яся із своїм золотавим волоссям і сукнею із каштанових пелюстинок нагадує принецесу-янгола.

У казочці  з’являється багато чарівних атрибутів і є чимало перегуків із чарівними казками, паралелей з біблійними образами, присутні архетипи. Голубий камінчик,  розміром як зернятко, перетворюється на Володаря Кам’яної Галявини, різні камінці стають оберегами: чудернацька тварина, грибний камінець, камінь-оберіг рослинності, оберіг водойм… І все це відбувається завдяки чарівній силі Макової Квітки, яка палахкотить як вогонь, та не пече (як Неопалима Купина). Присутній тут також життєдайний чарівний струмок, завдяки якому казковим чином стає ніби рай на землі: тварини починають жити мирно, хижаки не полюють.  Подорож  човном завершується прибуттям до краю землі (абсолютно казковий хронотоп). А потім, завдяки літературному прийому, подорожі у сні й повернення додому, у свою кімнату із сніжно-білою зимою за вікном.