Ваше ім'я: *

Ваш email *


Спантеличене Мавпеня

“Спантеличене Мавпеня” – ще одна історія про маля, яке загубило маму. Написала історію британська дитяча письменниця Джулія Дональдсон, а проілюстрував Аксель Шеффлер.
Мавпеня у джунглях згубило маму і йому на допомогу поспішив Метелик. Мавпеня почало описувати маму, а за його описами Метелик намагався знайти його наріднішу людину. Коли маля сказало, що його мама, більша за нього, Метелик вказав на Слониху. Коли сказало, що її хвостик обкручується навколо дерева, то друг вказав на Змію, що в неї більше лапок – на Павучиху, що вона живе на дереві та їсть фрукти – на Папужку, що мама скаче – на Жабку, що має коричневу шерсть – на Кажаниху, що вона більша за розміром – Метелик вказав знову на Слониху. Мавпеня дало помічникові важливу підказку, що його мама виглядає як воно. Метелик здивувався, адже його дітки-гусіні, зовсім не такі як він. Тоді Метелик привів Мавпеня до татка, а татко – до мами.
Історія віршована і цікава, за сюжетом багато в чому нагадує історію із радянського мультика   “Мама для Мамонтенятка”.
За допомогою історії дітки вчаться порівнювати різних тварин за різними ознаками.

У 2016 році ця книжечка вийшла українською мовою у харківському видавництві “Читаріум” і перекладена як “Де моя мама?”. В оригіналі книжечка називається “Monkey Puzzle”, і саме з такою назвою вона вперше вийшла у світ у Великій Британії. У США ця книжечка вийшла у світ під назовю “Where’s my mom?”, що означає “Де моя мама?”. Однак вислів monkey puzzle з англійської мови перекладається не лише як “спантеличена/збентежена мавпочка”, а ще й слугує назвою особливого дерева, що росте у джунглях Південної Америки. І саме у джунглях ми зустрічаємося із Мавпеням з історії Джулії Дональдсон. В Україні це дерево називається аракурією чилійською.