Ваше ім'я: *

Ваш email *


Страшний сон

   Історія “Страшний сон” Анни-Марії Волосацької розповідає нам про хлопчика Марка, який побачив за вікном свічки у вікнах інших квартир. З нудьги хлопчина почав ліпити хлібом, бо не міг знайти пластиліну. Він виліпив крилатих коней і колесницю й перенісся у минуле України, у голодний 32-33 роки, на подвіря його дідуся й бабусі.
   Там він зустрічає міфологічних персонажів – білу смерть із косою, янголят у білих льолях (померлих від голоду дітей), а також справжніх людей – свого голодного прадідуся та інших двох немічних знесилених дітей, чоловіків “у формі”, які забирали всю їжу. Марко зіштовхнувся з реаліями Голодомору й усвідомив, що значить – шанувати хліб.
      У моєї восьмирічної дитини після прочитання цієї казки виникли наступні запитання:
– Чи справді це гріх – бавитися хлібом? А як же play doug (повітряний пластилін), його ж виробляють з використанням борошна? Чи погано вчинив Марко, що почав ліпити з хліба?
– Чи справді треба цілувати хліб, після того, як він упав?
      Також дитині довелося пояснити – що то за свічечки у вікнах інших будинків. Ми запалюємо свічку памяті, але ми живемо в чужій країні й не бачимо свічок у вікнах навпроти.
   На відео доця переказує цю історію
   Зі збірки “Зернятко надії”
   На основі цього було створено виставу для дітей “Хлібчик для янгола”
 Продовження