Ваше ім'я: *

Ваш email *


Світло Різдва

Високо в горах знаходиться різдвяне місто Ноел, а посеред нього ялинка, біля якої смолоскип із різдвяним вогнем. Щороку цей смолоскип запалюється на Різдво, аби освітити теплом увесь світ. Хлопчик Александер довідався, що цього року Хоронитель Вогню доручить запалити смолоскипа тому, хто принесе найправдивішийріздвяний дар. Щоб стати учасником цього дійства, треба потрапити до міста до того, як у церкві заздвонять різдвяні дзвони.

По дорозі до міста Александер зустрів замерзаючго у снігу чоловіка, але не міг його підняти, щоб допомогти – той був надто важким для нього. Хлопець накрив його плащем і побіг до міста, щоб знайти когось, хто б допоміг бідоласі, що потерпає на морозі. Ніхто не бажав цього зробити, усі бо знали, що як зачиняться ворота міста – до нього не потрапиш і не побачиш того, заради чого прийшов. Александер, повагавшись мить,  обрав допомогу нужденному й опинився за міською брамою. Проте чоловіка у снігу вже не було, він зник. Хлопчик повернувся до зачинених міських воріт, було темно, щоб повертатись у долину додому. Тому він сидів під брамою і плакав.

Та раптом ворота відчинились. Хлопчина потрапив до міської площі йпобачив там Хоронителя Вогню у сяючій золотистій одежі, який тримав в одній руці різдвяного вінця, а в іншій, маленького смолоскипа, від якого запалиться великий різдвяний смолоскип. Усі почали проказувати свої дари. Та чоловік у золотому сказав, що справжній дар Різдва – це подарувати себе і довірив Александрові запалити головного смолоскипа.

Книжку «Світло Різдва» написав американський автор Річард Пол Еванс, який пише й інші історії, де особливо підкреслюється благодійність. Автор є засновником відомої в Америці благодійної організації.

Художник-ілюстратор американець Деніел Крейг.