Ваше ім'я: *

Ваш email *


Великодні ігри з яйцями для дітей

Пропоную вашій увазі підбірку традиційних і сучасних українських та міжнарожних ігор із яйцями на свято Великодня.
Перша гра допоможе діткам більше зрозуміти пасхальну історію, а решта – просто повеселитися на честь свята воскресіння Христа.
Пошук пасхальних яєць (англ egg hunt)
Потрібні фарбовані варені яйця. Або ж порожні пластикові яйця. 12 штук. На кожному яйцеві номер від 1 до 12. Спочатку дітям розказується пасхальна історія. До кожного номера на яєчку – певна картинка. Кожен номер відповідає певній Євангельській пасхальній історії, яку діти слухають.
Розділити дітей на дві команди, кожна з яких має знайти всі 12 яєць у відведений для цього час. Заздалегідь ховаємо в різних місцях яйця з приклеєними на них номерами  – в одній стороні яйця для першої команди, в іншій – для другої.  Треба постаратися, щоб кожна дитина знайшла хоча б одне яйце. За номерами знайдених яєць і відповідними картинками та наглядними матеріалами  команда має першою скласти пасхальну історію у правильному порядку.
Ось правильний  порядок історії Пасхи з Євангелій: 1. Віслюк (надрукована картинка або іграшковий віслючок) – славний в’їзд Христа в Єрусалим. 2. Копійки (справжні монетки) – зрада Юдою за 30 срібняків.  3. Хліб (справжній шматочок хліба) – Остання Вечеря. 4. Руки складені в молитві (надрукована картинка) або ж справжні оливки – Ісус молиться у Гефсиманії (Оливному саду). 5. Меч (надрукована картинка) – один з учнів Христа мечем відрубав вухо слузі. Або ж ланцюжок чи мотузка – Ісуса арештували. 6. Терновий вінок (надрукована картинка або гілочка з колючками) – коронування Христа терновим вінком.  7. Хрест (хрестик із зубочисток, просто хрестик) – Розп’яття Христа. 8. Цвяхи (справжні 3 цвяшки) – Прибивання Ісуса до хреста.  9. Губка (справжній шматочок губки) – оцет, запропонований Христові на хресті. 10. Полотно – (шматочок білої тканини) – завивання Христа і поховання у гробі. 11. Камінь (справжній камінчик) – солдати закотили гріб з Тілом Христа. 12. Порожнє яйце (іграшкове порожнє яйце) – Христа у гробі немає, Він воскрес!
Катання яєць
Ставиться простий дерев’яний або картонний «каток» (жолоб – покладена з нахилом дошка), а навколо нього звільняється рівне порожнє місце, на якому розкладаються фарбовані варені яйця. Гравці підходять по черзі до дошки і котять своє яйце. Чиє яйце далі закотиться, той виграв.
Котючки
Варені крашанки діти  катають з горба або того самого  жолоба, намагаючись розбити чуже яйце. Чиє яйце залишилось не тріснутим – той виграв.
 Битки (Цокання яйцями. Бій крашанками)
Стукають  тупим або гострим кінцем фарбованого яйця у крашанку суперника. Якщо яйце тріснуло – програв! Чиє яйце залишилось не розбитим – той виграв.

bpt-easter egg hunt. photo by steven wayne rotsch 4-11-01

Яйце у ложці
Треба сирі яйця. Гравці групуються на команди і повинні бігом з яйцем у ложці дістатися до фінішу і повернутися назад,  щоб передати яйце наступному товаришеві у команді. Для старших дітей – тримати ложку не в руках, а в роті. Виграє команда, чиє яйце не розбилось і яка закінчила перегони перша.
Котіння яйця ложкою
Гравці розбиваються на команди і повинні варене яйце котити по траві – до фінішу і назад. Виграє команда, чиє яйце не тріснуло і яка закінчила перегони перша.
egg rolling
Шапки
Обрати ведучого, всі гравці відвертаються. Ведучий ховає яйце під однією з шапок  (кількість шапок має бути така сама як і кількість гравців). Гравці по черзі намагаються відгадати, під якою шапкою яйце. Ведучий піднімає ту шапку, на яку вказує гравець. Той, хто першим вгадав – стає ведучим.
У блудька
Ведучий  кладе крашанку на землю і робить п’ять кроків. Гравцю треба зав’язати очі, тричі обернути навколо себе і змусити зробити п’ять кроків. Потім розв’язати очі і він має дотягнутися до крашанки рукою. Якщо гравець дотягується, він отримує своє яйце назад, якщо ні – програє його.
Куди показує писанка
Розкрутити писанку на пласкій поверхні (дошці) і накрити шапкою або ж зав’язати очі гравцям. Хто вгадає, куди яйце показує “носиком”, той виграє – стає ведучим і наступним розкручує писанку.
Мальованка
Варені яйця. Ведучий зав’язує дітям очі хусткою. Треба із зав’язаними очима розписати своє яйце рослинним візерунком. Виграє найкраща мальованка.
Крашанкова дзиґа
Гравці розкручують на пласкій поверхні варені яйця.  Чия крашанка зупиниться останньою, той переможець.
Перекоти яйце
Варені яйця.  Гравці розбиваються на команди. Учасники намагаються якнайшвидше перекотити яйце з одного рукава одягу до іншого.  Виграє команда, яка перекотила яйце першою і воно не тріснуло.
У кидка
Дві крашанки покласти так, щоб між ними не могло прокотитися третє яйце. Гравець кидає між яйцями свою крашанку, намагаючись розбити відразу два яйця. Якщо розбиває – виграє.
DSCF3089
Остання крашанка
Варені яйця. Крашанок на одну менше, ніж гравців. Діти танцюють по колу під гаївку. Коли закінчується музика – швидко піднімають із землі крашанки.   Хто залишився без яйця – виходить із кола. Гра продовжується, поки не залишиться переможець.
Крашанковий танок
Яйця мають бути сирими. Діти танцюють навколо яєць під ритмічну музику. Ціль – не розчавити яйця. Хто розчавив – виходить із кола.
Кидання яєць
Діти стають навпроти один одного парами і кидають один одному яйця. Виграє та пара-команда, чиє яйце не впаде і не розіб’ється.