Ваше ім'я: *

Ваш email *


Зайчик і Ведмедиця

Давно відомий народний мотив: на Різдво тварини не лише говорять, а й досвідчують народження Спасителя.  Болгарсько-німецький дитячий письменник та ілюстратор Іван Гантшев використав цей мотив, аби  розказати нам історію Різдва.

Місто готується до святкування, а мисливці відправляються до лісу, аби вполювати дичини до святкового столу. Їхні пси женуться за бідним Зайчиком, який з переляку заскакує у барлогу до Ведмедиці. Вона прокидається і розповідає про сон, який щойно їй приснився: про далеку країну, у якій немає снігу; про чоловіка і Жінку, які щось шукають, і врешті знаходять хлів; про тварин – овець, віслюка і вола; про яскраву зорю, про Немовля, Яке щойно народилося, але захищатиме бідних і слабких; про пастухів і царів із подарунками. Найнелогічніше для Ведмедиці в її сні було саме те, що Немовля може захищати бідних і слабких – так їй сказала Сова. Звичайно, Ведмедиця теж хотіла побачити незвичайне Дитятко, але її розбудив Зайчик, що тікав від мисливців. І хоч їй не вдалося досвідчити присутності Святого Дитяти, проте мисливці добряче налякались Ведмедиці, а вона із Зайчиком насолодилась гарною різдвяною вечерею, особливо їй смакував мед із сумки мисливців.

А чим для вас є Різдво? Гарною вечерею і святкуванням, досвідченням присутності Дитяти? Щонайменш логічним для вас є в усій історії Різдва?