Ваше ім'я: *

Ваш email *


Зі сплячки до Вифлеєма

Народження Спасителя – найбільша подія не лише в історії людства. Творіння теж чекало на цей день і тріумфувало з усіма небесними силами. А як же тварини, що впадають у зимову сплячку? Невже вони проспали народження Христа? Звичайно ні.

Головним персонажем цієї історії виступає Різдвяна Зірка. Вона вміє співати. Знаючи, що авторка, американка Норма Фарбер була оперною співачкою, я уявляю собі, як Зірочка, блимаючи срібними промінчиками, своїм сопрано виводить “Вифлеєм! Рушайте за мною до Вифлеєма!”. Сяйвом і співом вона будить кожну тваринку, кожну комашку, що спить зимою.

Спершу своєю чарівною срібною паличкою вона розбурхала кремезного ведмедя, потім срібною лопаткою розворушила нірку борсука, далі срібним ключиком відкрила замки тхорового і єнотового помешкання. Згодом прокинулась і пішла на поклик Зірочки черепаха, за нею хорвах, кажан прокинувся, чхаючи через лоскіт від срібної пір’їни. Прокинулись усі, що спали: птахи, ссавці, плазуни, амфібії, риби, комахи… Навіть бедрик, чорно-жовтий павучок і садовий слимачок. Нічною процесією вони прямували туди, куди вела їх Зоря – до Вифлеєма!

Там, біля ясел, вже була райська ідилія – лев і ягня й десятки тварин споглядали Ісусика. Навіть бородаті мудреці здивувались, що прибули гості, пробудженої від зимової сплячки. А тоді запала справжня різдвяна тиша і Зірочка знову заспівала своєї пісні.
Американська художниця Барбара Куні намалювала реалістичних тварин, справжню зиму і шопку, яка не десь там, далеко, за містом, а в самому Вифлеємі – як невід’ємна частина особливого для історії міста. У вертепі ви не побачите ні Марії, ні Йосипа, ні пастухів. Навіть мудреці десь обабіч. Там лише Святе Немовля і Його творіння, що мирно співіснує і насолоджується Його присутністю.